Naši absolventi opět bodují ve FORBES 30 pod 30

Každý dvacátý nejtalentovanější Čech pod 30 let pochází z líhně NEWTON University.

Naše soukromá vysoká škola NEWTON University, která se zaměřuje na moderní výuku managementu, psychologie a ekonomie, se může dlouhodobě pochlubit jako líheň talentů českého byznysu. Stejně jako v předchozích dvou letech se některý z našich studentů nebo absolventů objevil v prestižním výčtu 30 nejtalentovanějších Čechů s věkem pod 30 let, který pravidelně sestavuje časopis FORBES. „Je to pro nás do jisté míry skvělé vysvědčení, ale také závazek do budoucna, abychom své studenty i nadále motivovali nejen ke studiu, ale také abychom je podporovali v jejich dalším profesním světě,“ říká rektor Jan Mojžíš.

 

Studenti 30 pod 30

 

V letošním výběru úspěšných mladých Čechů figurují Lukáš Ždárský a Jakub Zajíc, kteří se proslavili jako tvůrci projektů Radlické kulturní sportovny nebo Kavárny, co hledá jméno. Oba projekty na pražském Smíchově nově doplňuje další oživený původně průmyslový prostor bývalé fabriky v pražských Holešovicích nazvaný Vnitroblock.  Ve výčtu nejúspěšnějších mladých Čechů se v minulých letech umístil také vyučující na NEWTON University Stanislav Gálik z inovativní společnosti UNIFER, která propojuje studenty, profesionály i firmy z různých oborů. Doplnil jej ale například také Oliver Dlouhý, zakladatel veleúspěšného startupu Skypicker (dnes KIWI), animátor, programátor a filmař Vít Haratek, který má za sebou spolupráci s Kanye Westem, či Petr Hobža z rodinné firmy Strážnické brambůrky.

 „Dá se říci, že každý dvacátý nejzajímavější Čech pod 30 let je z líhně NEWTON University, protože z celkového počtu sto dvaceti jmen bylo hned šest absolventů nebo studentů naší školy. Myslím, že moc vysokých škol v naší zemi se takovou statistikou pochlubit nemůže. Jsem na ně na všechny hrdý a věřím, že další naši studenti budou navazovat. Ukazuje se, že na naší škole dáváme kreativitě a podnikavosti přednost před obyčejným biflováním bez pochopení podstaty věci,“ pochvaluje si rektor Mojžíš.
 
Vysoká škola NEWTON University, která nabízí studium v Praze a v Brně, patří dlouhodobě mezi nejlépe hodnocené soukromé vysoké školy v ČR. V těchto dnech otevírá své dveře pro zájemce o studium.